Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi

ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi (SEFAD), SÜ Edebiyat Fakültesinin bilimsel yayın organıdır. 1981 yılında yayın hayatına başlamıştır. 15. sayıdan itibaren ulusal hakemli dergi, 35. sayıdan itibaren de uluslararası hakemli dergi statüsünde; Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa yayınlanmaktadır. SEFAD, nitelikli bilimsel çalışmaları araştırmacıların hizmetine sunarak alanındaki akademik bilgi birikimini artırmayı amaçlamaktadır.

Dil, edebiyat, tarih, sosyoloji, psikoloji, felsefe, arkeoloji, sanat tarihi gibi sosyal bilimlere ait alanlarda hazırlanmış akademik çalışmalar, derleme, çeviri ve kitap kritikleri dergimizin yayın kapsamındadır.

Duyurular

 

SEFAD Yayın Etiği Dokümanı / SEFAD Code of Ethics

 

SEFAD Yayın Etiği dökümanının Türkçe ve İngilizce versiyonu için tıklayınız.

Please click here to read SEFAD Code of Ethics document in Turkish and English.

 
Yayın Tarihi: 2021-04-07
 

Makale Kabulü Takvim

 

Değerli yazarlarımız, SEFAD’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Makale kabulümüz,  2022 sayılarımız için kapanmıştır. Çalışmalarınızı  2023 yılı Haziran ve Aralık sayılarımızda değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz.

 
Yayın Tarihi: 2022-01-01
 

Yazar Rehberi ve Makale Yazım Şablonu

 
Dergimize gönderilecek makalelelerde kullanacağınız yazım kurallarına ulaşmak ve makale şablonu indirmek için tıklayınız.  
Yayın Tarihi: 2021-04-07
 

Dergipark ve Doi Numarası Tanımlama

 

Dergimiz, TÜBİTAK ULAKBİM DergiPark sisteminde arşiv olarak yer almaktadır. 31. sayıdan itibaren yayımlanan her bir makale/yazı için DergiPark aracılığı ile DOI numarası tanımlanmaktadır.

DergiPark sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.
 
Yayın Tarihi: 2021-04-07
 

Dergimizin Tarandığı İndeks ve Veri Tabanları

 

Acar IndexArastirmaxCosmos Impact FactorDOAJEBSCOERIH PLUSESCI (Web of Science)ESJIİSAMMLAResearchBibRoot IndexingSISSOBIADTEİTÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN.

 

 
Yayın Tarihi: 2021-01-01
 
Daha Fazla Duyuru...

Sayı 46 (2021): Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi (SEFAD) / Selçuk University Journal of Faculty of Letters


Kapak Sayfası