Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi (SEFAD) / Selçuk University Journal of Faculty of Letters

ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ / INTERNATIONAL REFEREED JOURNAL


Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi (SEFAD), SÜ Edebiyat Fakültesinin bilimsel yayım organıdır. 1981 yılında yayım hayatına başlamıştır. 15. sayıdan itibaren ulusal hakemli dergi, 35. sayıdan itibaren de uluslararası hakemli dergi statüsünde; haziran ve aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa yayımlanmaktadır. SEFAD, nitelikli bilimsel çalışmaları araştırmacıların hizmetine sunarak alanındaki akademik bilgi birikimini artırmayı amaçlamaktadır.

Dil, edebiyat, tarih, sosyoloji, arkeoloji, sanat tarihi, eğitim gibi sosyal bilimlere ait alanlarda hazırlanmış akademik çalışmalar, derleme, çeviri ve kitap tanıtımları dergimizin yayım kapsamındadır.

Duyurular

 

37. SAYIMIZ (HAZİRAN 2017) İÇİN MAKALE GÖNDERECEK YAZARLARIN DİKKATİNE

 

Değerli Akademisyenler,

37. sayımız için makale son kabul tarihi 1 Mayıs 2017'dır. Dergimize gönderilecek makaleler, dergi ana sayfamızda bulunan Hakkında kısmındaki “Yazar Rehberi”nde belirtilen hususlara uygun biçimde hazırlanmalıdır. Makaleler sisteme yüklenirken dolduracağınız “Başvuru Kontrol Listesi”ndeki maddelere uymayan yazılar yazarlarına geri gönderilecektir. Dergimizin yayım ilkelerinin ve makale yazım kurallarının bulunduğu “Yazar Rehberi”ne ulaşmak için tıklayınız.
 
Yayın Tarihi: 2016-05-04
 

DERGİMİZİN TARANDIĞI İNDEKS VE VERİ TABANLARI

 

Acar Index, ASOS, Cosmos Impact Factor, DOAJ, DRJI, ERIH PLUS, ESCI, ESJI, İSAM, MLA, Root Indexing, SIS, SOBIAD, TEİ, TÜBİTAK ULAKBİM SBVT.

 
Yayın Tarihi: 2016-05-04
 

DERGİPARK VE DOI NUMARASI TANIMLAMA

 

Dergimiz, TÜBİTAK ULAKBİM DergiPark sisteminde arşiv olarak yer almaktadır. 31. sayıdan itibaren yayımlanan her bir makale/yazı için DergiPark aracılığı ile DOI numarası tanımlanmaktadır.

DergiPark sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.
 
Yayın Tarihi: 2016-05-01
 
Daha Fazla Duyuru...

Sayı 36 (2016): Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi / Selçuk University Journal of Faculty of Letters


Kapak Sayfası