Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi

ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi (SEFAD), SÜ Edebiyat Fakültesinin bilimsel yayım organıdır. 1981 yılında yayım hayatına başlamıştır. 15. sayıdan itibaren ulusal hakemli dergi, 35. sayıdan itibaren de uluslararası hakemli dergi statüsünde; haziran ve aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa yayımlanmaktadır. SEFAD, nitelikli bilimsel çalışmaları araştırmacıların hizmetine sunarak alanındaki akademik bilgi birikimini artırmayı amaçlamaktadır.

Dil, edebiyat, tarih, sosyoloji, arkeoloji, sanat tarihi, eğitim gibi sosyal bilimlere ait alanlarda hazırlanmış akademik çalışmalar, derleme, çeviri ve kitap tanıtımları dergimizin yayım kapsamındadır.

Duyurular

 

Makale Kabulü Takvim

 

Değerli yazarlarımız, SEFAD’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Makale kabulümüz, Aralık 2020 ve Haziran 2021 sayılarımız için kapanmıştır. Çalışmalarınızı Aralık 2021 ve Haziran 2022 sayılarında değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz.

 
Yayın Tarihi: 2020-10-16
 

Makale Yazım Şablonu

 
Dergimize gönderilecek makalelelerde kullanacağınız şablonu indirmek için tıklayınız.  
Yayın Tarihi: 2020-09-29
 

Dergimizin Tarandığı İndeks ve Veri Tabanları

 

Acar Index, Arastirmax, Cosmos Impact Factor, DOAJ, ERIH PLUS, ESCI (Web of Science), ESJI, İSAM, MLA, ResearchBib, Root Indexing, SIS, SOBIAD, TEİ, TÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN.

 
Yayın Tarihi: 2016-05-04
 

Dergipark ve Doi Numarası Tanımlama

 

Dergimiz, TÜBİTAK ULAKBİM DergiPark sisteminde arşiv olarak yer almaktadır. 31. sayıdan itibaren yayımlanan her bir makale/yazı için DergiPark aracılığı ile DOI numarası tanımlanmaktadır.

DergiPark sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.
 
Yayın Tarihi: 2016-06-01
 
Daha Fazla Duyuru...

Sayı 43 (2020): Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi (SEFAD) / Selçuk University Journal of Faculty of Letters


Kapak Sayfası